Uzungöl

Uzungöl

uzungol-gezilecek-yerler

Uzungöl, dını kıyısında bulunan gölden alan Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı turistik bir mahalledir. Her mevsim ziyaretçi akınına uğrayan bölge eşsiz manzarsı ve tabiatıyla ziyaretçilerinin keyifli vakit geçirmelerine olanak sunuyor.

Yeme-içme, konaklama ve yürüyüş parkuları açısından eşsiz bir yapıya sahip olan bölgenin büyüleyici ambiyansını muhakkak yakından hissetmelisiniz.

Uzungöl; Doğal Sit Alanı, Özel Koruma Çevresi ve Tabiat Parkı gibi koruma statülerine sahip bir bölgedir. Hem eşsiz bir atmosfere hem de dünyanın en eski ılıman bölgede bulunan en yaşlı ormanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Sahip olduğu Karadeniz iklimi nedeniyle yaz kış yağış aldığı için her mevsim yemyeşildir.

Uzungöl’de neler yapılır sorusuna ise pek çok yanıt verilebilir. Doğa yürüyüşü, yamaç paraşütü, safari turu ve ATV kiralayarak doğa içerisinde bir tur düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bölgeyi gezmek ve farklı yerleri keşfetmek isteyenler kendi araçlarıyla da bağımsız olarak bir gezi düzenleyebilirler.

Uzungöl’de düzenleyeceğiniz gezi sırasında birbirinden farklı deneyimler yaşabilirsiniz. Bunun farkında olan pek çok ziyaretçi göl ve çevresindeki doğal sit alanlarını belirli aralıklarla yılda bir kaç defa ziyaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir