Trabzon Akçaabat Yaylaları

Trabzon Akçaabat Yaylaları

Trabzon’a gelmişken Akçaabat’ı da ziyaret ederek buradaki yaylaları da keşfetmenizde fayda var. Doğayla içiçe Karadeniz doğasını ruhunuzda ve bedeninizde hissederek stresten uzaklaşacağınız Akçaabat Yaylaları’nı sizler için listeledik.

Hıdırnebi ve Kuruçam Yaylaları

Hıdırnebi ve Kuruçam yayları arasında sadece 1 km’lik bir mesafe var. Bu nedenle keyifli bir doğa yürüyüşüyle her iki yaylayıda gezmeniz mümkün. 1742 m rakımlı yaylaların tadını daha uzun süre çıkarmak isterseniz yayla mevsiminde pansiyon hizmeti veren evlerde kalabilirsiniz.

20 Temmuz’da düzenlenen Hıdırnebi Yayla Şenlikleri’nde burada olursanız hem doğayı keşfedebilir hem de eğlencenin tadına varabilirsiniz. Özellikle Hıdırnebi Tepesi’nde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Karadağ Yaylası

Karadağ Yaylası

Akçaabat’ta bulunan Karadağ Yaylası 1946 m yüksekliğe sahip. Özellikle temiz havası nedeniyle bölge halkı tarafından akciğer tedavisi görmüş insanlar için tavsiye ediliyor. Bakir sayılabilecek bu bölgeye yaz aylarında minibüle ulaşmak mümkün. Yaz aylarında bir kaç küçük ensafta bölgede faaliyet gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir